Barevné tiskárny OKI Barevné multifunkce OKI Černobílé multifunkce OKI Černobílé tiskárny OKI Jehličkové tiskárny OKI
Servis tiskáren OKI

LED technologie v tiskárnách OKI

Co je LED

 

LED neboli dioda emitující světlo, je typ polovodičového prvku, který vydává světlo. Společnost OKI jej během posledních tří desetiletí         využívá v tiskárnách.

 

A přesto se zdá, že jej mnoho špičkových oborů objevuje teprve nyní – například automobilový průmysl, notebooky a design i výroba    moderního osvětlení.

 

Pro výrobce v těchto sektorech je technologie LED nyní správně uznávána jako vysoce inovativní. Výrobcům i jejich zákazníkům nabízí vyšší výkon v oblastech, jako je kontrola nákladů, kvalita a dopad na životní prostředí.

 

Společnost OKI uvedla na trh první generaci svých digitálních tiskáren využívajících technologii LED už v roce 1989. Od té doby své technologie neustále vylepšuje a zdokonaluje, takže nadále zaujímá čelní postavení ve vývoji technologie LED.

 

 

Jaké výhody Vám může technologie LED nabídnout?

 

Kromě přidaného výkonu není pochyb, že se technologie LED osvědčila jako důvěryhodná, standardní alternativa k technologiím laserového tisku, a to vzhledem ke své schopnosti splnit nebývalou poptávku po řešeních, která mohou přinést návratnost investic v ekonomicky nepříznivé době.

 

To je obzvláště patrné na trhu malých až středních podniků (SMB neboli small to medium business), kde se společnosti snaží soutěžit s většími konkurenty s většími rozpočty na stále agresivnějším trhu.

 

Tiskárny LED se vyznačují nabídkou vysoké rychlosti, vysokou obrazovou kvalitou tisku v jednoduché konstrukci, které u laserových tiskáren jednoduše nelze dosáhnout.

 

Laserové tiskárny využívají jako zdroj světla jediný laserový paprsek, který se dělí pomocí zrcadel a odesílá světlo do obrazového válce. Vnitřní konstrukce je proto složitá a vlastní tělo tiskárny je často také velké.

 

Ve srovnání s tím odesílají tiskárny LED světlo přímo k obrazovému válci, takže mohou být navrženy bez zrcadel. Nabízejí také kratší vzdálenosti k obrazovému válci, čímž se zmenšuje velikost těla tiskárny.

 

Jednoduchá vnitřní konstrukce zase zjednodušuje údržbu.

Zobrazit video s ukázkou technologie digitálních tiskáren LED třetí generace od společnosti OKI >

 

Konstrukce tiskových hlav LED

 

Tiskové hlavy LED obsahují více diod LED uspořádaných v jedné linii. Zapínají se a vypínají podle tiskového signálu.

 

Společnost OKI vyvinula zařízení (pole epifilm LED), které diody LED integruje s IC, jenž je pohání pomocí technologie Epifilm Bonding (EFB). Tato technologie se používá v našich nových tiskových hlavách LED.

 

Tiskové hlavy LED od společnosti OKI se skládají z čipu na desce (COB), kde je instalováno několik polí diod LED s technologií epifilm na desce tištěných obvodů pro rozsah tisku, ať už na formát A4, A3 apod., a z pole tyčových čoček, které vytvářejí snímky na obrazovém válci ze světla vyzařovaného diodami LED.

 

Například 600 dpi (bodů na palec) tiskové hlavy formátu A4 obsahuje 4 992 diod LED uspořádaných v rovné linii, z nichž každá se zapíná a vypíná podle tiskových dat a zapisuje latentní obraz na obrazový válec.

 

 

Co je technologie Epifilm Bonding?

 

Tato technologie spojuje tenký film polovodičového materiálu s jiným materiálem pomocí patentované výrobní nanotechnologie. Materiály se tak spojí prostřednictvím mezimolekulárních sil při pokojové teplotě namísto lepidlem.

 

Tato technologie umožnila poprvé na světě hromadnou výrobu nového zařízení, které integruje zařízení LED a budicí obvod. Umožnila také komerčně zpřístupnit kompaktní tiskové hlavy LED při vysoké míře produktivity.

 

Digitální technologie LED je klíčovým faktorem inovací

High Definition Colour


Technologie LED je technologickým prostředkem, který společnosti OKI umožnil dosáhnout pozoruhodných High Definition Colour (barev s vysokým rozlišením).

 

Barvy High Definition Colour usnadňují dosažení vynikajících výsledků prostřednictvím jedinečné sady hardwarových a softwarových technologií společnosti OKI, které nemají na trhu obdoby.

 

Barvy High Definition Colour zahrnují čtyři prvky. Kromě revoluční tiskové hlavy LED je zde mikrojemný toner s vysokým rozlišením. To zajišťuje ostřejší, jasnější a lesklejší vzhled dokumentů než alternativy, dokonce i na běžném kancelářském papíře.

 

 

Obrovská flexibilita médií

 

Tyto dvě technologie se používají v kombinaci s plochou dráhou tisku s jedním průchodem, která poskytuje nejvyšší rychlost tisku ve své třídě, a s bezkonkurenční funkcí manipulace s médii, od karet ze silného papíru až po dlouhé bannery o délce až 1,2 m.

 

A konečně: nasazení systému řízení tiskárny neustále kontroluje zarovnání, registraci a vyvážení barev, které maximálně usnadňují tisk, jenž pokaždé zajistí barvy ve vysokém rozlišení.

 

 

 

Tisk v bílé

Díky průkopnické technologii LED pro digitální tisk od společnosti OKI je vedle barev High Definition Colour možný také interní tisk bílým tonerem na celou řadu médií.

 

Dříve byl tisk v bílé nákladnou, časově náročnou úlohou, kterou často plnily větší tiskařské podniky. Inovace s bílým tonerem od společnosti OKI odstraňuje poslední překážku pro kreativitu a umožňuje grafickým firmám tisknout v jakékoli barvě, včetně bílé, na řadu médií, jednoduše a s úsporou nákladů.

 

 

 

 

 

Tisk v CMYK + 1

 

Nejnověji společnost OKI díky své jedinečné technologii LED pro digitální tisk posunula tisk umělecké grafiky o krok dál: uvedla totiž na trh svá oceňovaná zařízení ES9541 / Pro 9541. Jedná se o první zařízení svého druhu, která umožňují tisk na vyžádání v kompletní škále barev zpracování s doplňkem páté bodové barvy – bílé nebo vysokého lesku.

 

Modely ES9541 / Pro 9541 představují opravdový převrat v technologii tisku pro kreativní a grafický obor. Umožňují interní tisk na celou řadu médií s novými, živými barvami a možností tisku bílou barvou nebo povrchové úpravy s čirým leskem. Jde o proces, kterého bylo možné dříve dosáhnout jen s využitím nákladného digitálního nebo litografického tiskařského vybavení.